Манчевски: Партиите да се откажат од парите од годишното финансирање во оваа криза

Пожелно е политичките партии во екот на оваа криза да се откажат од парите од годишното финансирање, истакна потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски за емисијата Кликплус на ТВ21, одговарајќи на прашањето во врска со предлогот на министерката за правда Рената Дескоска.

Тоа е човечки предлог, во услови кога се прашуваме дали ќе имаме средства да исплатиме плати, да имаме средства за здравствената заштита и за други неопходни работи, нагласи Манчевски.

Тоа е разумно, нешто што можеме да го понудиме како политички партии и средствата наменето за годишно финансирање на партиите да се пренасочат, порача потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски за емисијата Клик плус на ТВ21. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.03.2020 - 23:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега