Манчевски до ракометарите: Политиката надвор од спортот

Министерот за информатичко општество, Дамјан Манчевски, им порача на ракометарите од македонската репрезентација да ја тргнат политиката надвор од спортот.

„Политиката надвор од спортот. Поздрав до репрезентативците – политичари. Доста делби“, напиша министерот на Твитер.

 


Damjan Manchevski
 

@d_manchevski

 
 

Политиката надвор од спортот. Поздрав до репрезентативците - политичари. Доста делби.

 
106 people are talking about this
 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега