„Мамо, некој сака да ме убие“ - мистериозна смрт во Америка, девојка пронајдена мртва во црвен ковчег

Неколку дена пред да биде пронајдено нејзиното тело во ковчег покрај патот во Конектикат вио Америка, Валери Рејес панично ја побарала мајка си тврдејќи дека некој има намера да ја убие.

„Беше многу исплаѓшена, звучеше преплашено“, рекла нејзината мајка Норма Санчез.

24-годишната Валери веќе некое време живеела во Њујорк, но неодамна станала многу вознемирена. Ѝ рекла на својата мајка дека некој се обидува да ја убие, но не спомнала од кој точно се плаши.

Група работници кои работат на одржување на автопати ја пронашле на 5. февруари во црвен ковчег. Ковчегот бил покрај патот во градот Гринвич во Каонектикат, оддалечен околу 22 километри од нејзиниот стан.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа