Малолетно девојче претепано на „Партизанска“ од две нејзини врснички

Вчера на Партизанска 16- годишно девојче било претепано од две врснички.

Од МВР соопштуваат дека во 13.40 часот во Полициската станица Карпош, 42- годишната Е.В од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12.40 часот, на булевар „Партизански Одреди“, нејзината 16-годишна ќерка била физички нападната од две нејзини врснички.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.03.2019 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега