Малолетно девојче нападнато во Скопје

 

Малолетно девојче било нападнато во Скопје, а нејзината мајка гп пријавила случајот во полиција. Како што информира МВР, вчера во 14:15 часот во Полициската станица Центар, 44-годишната Н.Т. од Скопје пријавила дека истиот ден во 09:30 часот на улица „Киро Крстевски Платник“ нејзината 17-годишна ќерка била физички нападната од К.Ж.(22) од Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.03.2019 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега