Малолетно девојче нападнато од постар маж во Скопје

 

СВР Скопје вчера поднесе кривична пријава против 65-годишниот Б.Ј.(65) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 23.01.2020 во СВР Скопје, С.Ј.(21) од Скопје пријавил дека околу 10:00 часот, во куќата каде престојувале под кирија, сопственост на Б.Ј., неговата малолетна сестра била физички нападната од Б.Ј. информира МВР. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 15:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега