Малолетно девојче нападнато од маж во Скопје

 

Вчера во 14:30 часот во СВР Скопје, 52-годишната Р.С. од Скопје пријавила дека на улица „Хаџи Јован Шишков“ нејзината 17- годишна внука била физички нападната од 35-годишниот М.Ф.. Сочинет записник по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.   

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.06.2019 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега