Малолетниот Јовн почина на лице место - неговата сестра со трогателна порака го потресе регионот

Јован Стојадиновиќ кој имал само 17. години и неговиот другар Кристијан Микиќ од Србија биле прегазени на пешачки премин кога на нив налетал автомобил.

Трагедијата го потресе регионот, а двајцата другари кои биле нераздвојни се додека 40-годишен возач од соседното село ги покосил.

Јован починал на лице место, додека Микиќ се бори за живот.

Возачот имал дури 1,89 промили алкохол во крвта.

- Јован учеше во една фирма, одеше на пракса, беше трета средно и животот беше пред него, велат соседи.

Неговата сестра со трогателна порака се прости од него.

- Брате мој зошто баш тебе, отиде а не ти кажав колку многу те сакам и не ти раскажав се што имав. Кој сега ќе оди со нас...Саканите не умираат додека се сакани, напиша таа.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 09:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега