Малолетник со нож нападнал момче од Скопје

На 21.09.2022 во 18.45 часот на ул.„Ферид Мурати“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода малолетник од Скопје. Тој се сомничи дека околу 17.50 часот на ул.„Никола Грчето“ со остар предмет нападнал друг малолетник од Скопје, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

22.09.2022 - 18:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега