Малолетник се шетал со нож на расклопување

17-годишник од Скопјек се шетал со нож на расклопување.

-Вчера во 14.30 часот, од полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Втора македонска бригада“ при извршен преглед кај 17-годишник од Скопје бил пронајден нож на расклопување. Тој бил приведен поради сомнение за сторен прекршок од Законот за оружје, објаснуваат од полицијата.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.07.2020 - 10:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега