Малолетник паднал од тераса на трговски центар во Штип

Во СВР Штип вчера било пријавено околу 21.45 часот дека малолетник паднал од тераса во трговски центар во Штип.

Момчето заработило тешки повреди, по што било пренесено во Клиничката болница во Штип.

Од МВР информираат дека за настанот е запознаен Јавен обвинител, а увид извршила екипа од СВР Штип.

20.05.2022 - 17:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега