Малолетник нападнат во Трубарево

 

Малолетно момче било нападнато среде бел ден во село Трубарево, од страна на три малолетни лица.

„На 09.11.2018 година во 20:00 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје 36-годишниот Б.А. пријавил дека истиот ден околу 14:30 часот во село Трубарево физички бил нападнат неговиот малолетен син од страна на три малолетници. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.“ информира МВР.   

 

 

 

10.11.2018 - 15:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега