Малолетник фатен на дело додека крадел- полицијата веднаш го уапсила

Малолотник уапсен откако бил фатен на дело додека краде во угостителски објект во Скопје.

„Денеска (25.11.2020) во 03.20 часот полициски службеници од ЕВР ОКР Аеродром и Драчево лишија од слобода малолетник, кој бил фатен на лице место приизвршување на кривично дело „тешка кражба“ во угостителски објекти на бул. „АСНОМ““ информираат од полиција.

Кај малолетникот се пронајдени предмети од кривичното дело и по документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.11.2020 - 11:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега