Малолетници претепале полицаец во Градскиот парк

Полициски службеник, утрово околу 4 часот бил нападнат пред една од дискотеките во скопскиот Градски парк. 

Како што информираат од МВР, полицаецот интервенирал за нарушен јавен ред и мир, но, двајцата 17 годишници С.К. и К.Л, физички го нападнале. Полицискиот службеник заработил повреда на главата.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

најчитано сега