Малолетници нападнале девојче во валандовско - го прободеле со нож

Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот на левата надлактица, сооштија денес од СВР Струмица.

Нападот бил пријавен во Полициската станица во Валандово, а полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.02.2019 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега