Малолетничка силувана во грмушка

 

Тројца азиланти два пати силувале тинејџерка (15) во Тулн.

Девојчето на пат кон дома било престретнато од тројца мажи кои ја одвлекле во грмушките каде сите тројца по двапати ја силувале. Несреќното девојче дури во едне момент успеало да им побегне на силвуачите, но тие набрзо пак ја фатиле.

Таа дури утредента собрала храброст и на една роднина и признала што се случило, по што била пренесена во болница, и случајот е пријавен во полицијата во Тулн.

Според извештаите на полицијата во Долна Австрија сторителите на ова гнасно дело најверојатно се азиланти. Поради тао обвинителството побара да се направи ДНК анализа на 60 мажи од блискиот камп за азиланти. Резултатите од анализата може да се очекуваат во наредните две недели.

Овој сексуален напад се случил на 25 април но истражителите поради истрагата ги држеле информациите во тајност. Овој случај потсетува на бескрупулозното силување на млада студентка која тројца азиланти ја нападнаа во јавен тоалет во виенскиот Пратештерн.

 

 

 

18.05.2017 - 22:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа