Малолетничка од Гостивар се затру со седативи

 

Тринаесетгодишно девојче од Гостивар ноќеска околу 2 часот и 45 минути побарало помош во Ургентниот центар во гостиварската болница откако се затруло со таблети.

Од СВР Тетово информираат дека таа се затрула со 8-9 таблети седативи, наводно мислејќи дека станува збор за други средства.

Во болницата дошла со нејзините најблиски, а по укажаната помош, пуштена е на домашно лекување.

 

 
 
10.01.2017 - 12:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа