Малолетничка од Центар Жупа уценувана: Ги испратиле експлицитните фотографии на татко и

 

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против 22-годишниот Р.А. од селото Елевци, Центар Жупа, за уцена.

Младото момче набавило фотографии со експлицитна содржина од 17-годишно девојче и се обидело да ја уценува.

Од неа побарало и други фотографии, а дел од  фотографиите преку социјалните мрежи ги испратило на нејзиниот татко.

 

 

 

07.12.2017 - 14:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа