Малолетничка нападната во Центар за бездомни лица „Чичино село“

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16:00 часот во Полициско одделение Сарај, 52-годишната А.А. од Скопје пријавила дека во Центар за бездомни лица „Чичино село“ нејзината 16-годишна ќерка била физички нападната од 48-годишниот Т.А.од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 16:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега