Малолетничка дошла на гости во Скопје па исчезнала - полицијата на нозе

 

Во 13 часот во Полициската станица Чаир се јавила 42-годишната И.Б. од Куманово и пријавила дека истиот ден околу 09 часот  исчезнала малолетничка.

Полицијата информира дека се работи за 17-годишната Р.К. од Куманово која била на гости кај нејзината баба во населбата Шуто Оризари, а се оддалечила од домот во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

17.04.2018 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега