Малолетни ученици се степале во ходникот на училиште во Скопје

Вчера околу 11.00 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека во ходник на училишниот кампус „Јахја Кемал“ бил нарушен јавниот ред и мир.

Според пијавеното помеѓу дваца малолетници на возраст од 15(од Скопје) и 17(од Куманово) години, дошло до физичка пресметка.

Во присуство на старатели, на двајцата малолетници им бил сочинет записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.03.2019 - 14:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега