Малолетна штитеничка избегала од установа за згрижување

Завчера во Полициската станица Центар било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение самоволно се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(16) од Скопје.

Таа и претходно во повеќе наврати се оддалечувала од установата и била враќана назад.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.02.2020 - 16:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега