Малолетна девојка од Скопје силувана од познаник- мајката пријавила во полиција

 

Скопјанка во полициската станица во Драчево пријавила дека нејзината малолетна ќерка била силувана.

Вчера во 15 часот и 09 минути во Полициската станица Драчево, жена од Скопје пријавила дека на крајот на месец јануари 2020 година над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин познаник на возраст од околу 21 година.

Се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 16:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега