Малку сонце малку дожд - температури до 27 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од 13 до 27 степени.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд со температура до 22 степена.

ФОТО: Денешен

најчитано сега