Малку фалело да заврши во море- Авион се удри во бетонски ѕид на аеродром во Кенија (ФОТО)

 

Товарен авион на кениска авиокомпанија денес се урна на аеродромот во сомалиската престолнина Могадишу, а засега нема извештаи за можни повредени или жртви.

Сомалиските власти за цивилна авијација потврдија дека се случила несреќа на меѓународниот аеродром „Аден Аде“, пренесе АП.

Фотографиите од местото на настанот ја покажуваат искршената кабина на авионот, кој а го погоди бетонскиот ѕид што го дели аеродромот од морскиот брег.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.09.2020 - 14:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега