Малата Божана починала по удар од автомобил - она што го направиле родителите ќе ве расплаче

Габријела и Јосип Миоќ од Босна, ги донирале органите од својата трагично почината 6-годишна ќерка Божана, спасувајќи со тоа 6 други деца, со тоа ќе добијат одликување од Општината Томиславград, пренесуваат босанските медиуми.

Божана починала во 2016 година кога во Томиславград пијан возач на автомобил ја прегазил, па два дена подоцна починала во сплитската болница.

Тогаш родителите одлучиле да ги донираат нејзините органи, за да спасат шест други мали дечиња.

 

 

 

19.06.2017 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа