Макрон: Ова е ужасна трагедија, но најлошото сепак помина

Францускиот претседател го нарече пожарот што ја уништи катедралата Нотр Дам „ужасна трагедија“. Тој додаде дека најлошото сепак, било избегнато.

– Она што се случи е очигледно ужасна трагедија…Пожарникарите покажаа исклучителна храброст,  професионализам и посветеност…Би сакал да им се заблагодарам од името на целата нација, изјави Макрон.

– Повторно ќе ја изградиме катедралата Нотр Дам, нагласи Макрон.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.04.2019 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега