Макрадули во одбрaна на Манчевски: Прашајте паталец

За изјавата на министерот Манчевски, спремен сум да дебатирам со сите оние кои го негираат неговиот став, напиша на Фејсбук заменик министерот за животна средина Јани Макрадули во одбрана на сопартиецот за партиските вработувања.

– Се разбира ако имаат време. Како паталец со примери дека ниту искуство, ниту знаење нити просек, а не пак SCi трудови помагаат. Секако не сум бил единствен, некои поминале многу полошо, ама мора да повториме една лекција: солидарноста е одлика на социјалдемократите. Тоа преведено во претстојните избори значи: единствен кандидат за едноставна победа, напиша Макрадули.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2019 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега