Македонското чудо од дете застана зад Столе: "И мене ќе ми речат дека сум нестабилен"

Кристијан Воденски, е македонскиот млад и талентиран 12-годишен борач кој живее во Франкфурт, Германија беше номиниран за наградата „Чудо од дете“ во боречките спортови во земјата, објави јавно.мк.

Тој изрази поддршка за Столе Стоилов.

Јас сум со тебе, напиша Кристијан Воденски од својот Фејсбук профил.
Во друг свој пост пак Воденски имајќи ја во предвид изјавата на советникот за развој на мултикултурно општество на премиерот Зоран Заев, Рубин Земон, кој го прогласи еден од најдобрите македонски ракометари Стојанче Стоилов за ментално нестабилен,иронично напиша:

-И мене ќе ми викаат дека сум нестабилен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.12.2018 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега