Македонските судии ќе го судат финалето во ЕП

Како една од најдобрите судиски двојки во Европа, искусите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се одбрани од страна на ЕХФ да го судат финалето на ракометното Европското првенство (ЕП).

Најдобрите македонски судии досега имаат судено едно финале, на Светското првенство за младинци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2020 - 21:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега