Македонските ракометари поразени од Исланд

Македонските ракометари вечерва поразени од Исланд.

Нашата репрезентација одлично го почна натпреварот, поведовме со 4-1, но Исланд брзо се врати. Дејан Манасков и Кире Лазаров со по пет голови беа најефикасни во репрезентацијата на Македонија.

Борко Ристовски имаше 12 интервенции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2019 - 19:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега