Македонскиот пејач со радосна вест: „Станав татко, да си жив и здрав сине"

Денис Мурат, момчето од Охрид кого јавноста го запозна преку учеството во музичкото шоу “Идол”, и неговата сопруга и колешка со која ја дели сцената, Стефани, станаа родители на машко бебе и ја споделија веста на социјалните мрежи.

Денис Мурат и Стефани Стефановски функционираат и како двојка на професионално поле, односно заеднички работат како дел од составот “Дис”.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.06.2019 - 09:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега