Македонски автобус се преврте во Србија - Има повредени

Македонски автобус се преврте во Србија на магистралниот пат Прокупље – Блаце.

Како што се дознава, крајната дестинација на патниците бил Копаоник.

Според првичните информации едно лице е потешко повредено, a неколкумина поминале со полесни повреди.

Екипите на брзата помош веднаш пристигнале на местото на несреќата и во тек е распределба на повредените.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2019 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега