Македонската полиција уапси лице барано преку Интерпол

На Попова Шапка вчера македонската полиција уапси лице барано преку Интерпол.

Во 08.30 часот на Попова Шапка-Тетово, по потерница на Интерпол, од слобода бил лишен 55-годишниот Р.В.Л. од  Германија.

Тој бил приведен и задржан во полициската станица за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.08.2019 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега