Македонската полиција трага по 91-годишен дедо и малолетничка

Во Полициското одделение Групчин, вчера Б.Р. од село Стримница, тетовско, пријавил дека околу 12.30 часот од дома излегол неговиот дедо.

Се работи за 91-годишниот Г.Ш. кој до моментот на пријавување не се вратил. 

Во Полициската станица Пробиштип, вчера во исто време, 52-годишниот В.Е. од Пробиштип пријавил дека на 14 мај околу 14 часот од својот дом во непознат правец се одалечила неговата 17-годишна ќерка. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање ма лицето.

 

 

 

18.05.2018 - 11:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа