Македонската полиција приведе лице барано со потерници

Неготинец е приведен и задржан во неготинската полиција поради повеќе кривични дела. Оваа информација за МИА ја потврдија од Министерството за внатрешни работи.

-Неготинецот Д.К. на возраст од 32 години, е приведен и задржан во полиција, вчера во 15 часот. Приведувањето и задржувањето е поради постоење основи на сомнение за сторени повече кривични дела, распишани  потерници и објави, соопштија од МВР за МИА.

Со случајот бил запознат и  јавен обвинител. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.01.2020 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега