Македонската полиција го фати на дело: Го запреле возилото па виделе што крие во него

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против 20-годишниот Д.П. од Куманово за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Околу 23,30 часот, на автопатот Скопје - Тетово, на наплатната рампа во село Желино, од страна на полициски службеници при извршен преглед на патничко моторно возило ,,Форд“ , управувано од пријавениот, пронајдени и одземени се 305 грама марихуана.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега