Македонската пејачка заглавена во автомобил на Буково (фото)

 

Македонската фолкерка Татијана Стефановска била во еден од педесетте автомобили кои со часови стоеја заглавени во снежниот хаос на превојот Буково, помеѓу Ресен и Охрид.

-И така… веќе саат ипол заглавена на Буково. А Македонија пат, пак ги изненади снегот, напиша фолкерката на својот Фејсбук профил.

 

 

 

13.02.2018 - 20:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа