Македонската пејачка се прости од загинатиот рапер: Мојот омилен и единствен

 

Македонската пејачка Дани Димитровска се огласи на социјалните мрежи за смртта на раперот Гру.

- Мојот омилен и единствен српски лик, почивај во мир, напиша таа.

 Далибод Андонов Гру кој почина во близина на на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.09.2019 - 22:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега