Македонската пејачка откри дека е бремена - бебето ќе носи име по омилениот лик од „Игра од тронови“

Поп-пејачката Нина Јанева е бремена, а ова е прво дете кое таа и нејзиниот сопруг го очекуваат. Нина е во шестиот месец од бременоста и чека девојче, кое ќе се вика Арја, според нејзиниот омилен лик од серијата „Игра на тронови“, дознава „Репортер“.

„Уште пред две години со Александар знаевме дека ако еден ден имаме ќерка, таа ќе се вика Арја. Таа е мојот омилен лик во оваа серија бидејќи е храбра и борбена. А бидејќи и Александар е голем фан на серијата, решивме да ја крстиме така“, рече Нина за „Репортер“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 09:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега