Македонската Царина се поднови со 12 возила вредни 300.000 евра

Директорот на Царината, Ѓоко Танаскоски, набавин нови возила преку тендер, вредни 294.024 евра. 

Како што јавува А1.он, се работи за најнов модел на Шкода Октавија произведени оваа година.

Биле доставени две понуди на тендерот, а избрана е онаа на ДЕЛУКС-АУТО-ДООЕЛ увоз-извоз Куманово.

Набавено е уште едно возило Шкода Суберб вредно 31.176 евра.

За 4 месеци Царината има потрошено милион 159 илјади и 484 евра пари на граѓаните.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.04.2019 - 14:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега