Македонија води против Косово

Македонија води во натпреварот против Косово во плеј-офот во Лигата на нациите.

По шут на Стефан Ристовски, топката удри во Фидан Алити и влезе ја погоди мрежата на голманот Аријанет Мурич.

Во првите минути немаше многу возбудувања, а и Косово и Македонија играат напаѓачки фудбал. Косово се обидува преку висок пресинг да ги натера македонските стопери да направат грешка и со тоа да постигнат гол.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.10.2020 - 21:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега