Македонија со убедлива предност: Несторовски ја искина мрежата на градски

Илија Несторовски целосно го остави зад себе периодот без голови за Палермо и Македонија и со плодна есен потврдува дека е наш најдобар напаѓач и оваа календарска година. Прилепчанецот со прекрасен гол ја круниса својата одлична партија против Гибралтар.

Само неколку минути по голот со глава за 2-0, Несторовски со генијално пласирана топка со левата нога од работ на казнениот простор ја „искина пајажината“ од голот на Гибралтар за 3-0.

Неколку минути подоцна Ангеловски го замени со Крсте Велкоски, а прилепчанецот заработи аплаузи од 2.000 гледачи во Скопје.

 

 

 

19.11.2018 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега