Македонија со тежок пораз од Австрија

Македонската ракометна репрезентација доживеа дебакл против Австрија во последниот меч од групната фаза со 32:28.

Австрија го затвори Кире Лазаров, а другите ракометари како и на претходните два натпревари не беа на потребното ниво на едно вакво натпреварување.  

Австријците неколку пати дојдоа до предност и од десет голови разлика.

Македонија го заврши настапот на Европското првенство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 20:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега