Македонија со победа од 9 разлика го почна Светското првенство во ракомет

Со победа од 9 разлика против селекцијата на Јапонија, македонските ракометари го отворија светското првенство.
По 60 минути игра во Минхен, црвено-жолтите славеа со 38-29.
Најпрецизен во нашиот состав беше капитенот Кире Лазаров со 8 гола. По 7 имаа Стоилов и Мансков.
Следниот меч Македонија го игра задутре против Бахреин.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 16:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега