Македонија се гуши и утрово - Ова се најзагадените градови

Воздухот и денеска е загаден во Македонија, а „рекордер" од градовите е Тетово.

Делови од Скопје и Куманово се средно загадени.

Инаку, наair visual утрово Скопје е 25-от најзагаден град во светот, а вчера беше на 11-то место. 

Завчера пак најзагадени беа Ново Лисиче од скопските населби, потоа Струмица и Тетово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.11.2019 - 10:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега