Македонија поразена од Шпанија

Четвртиот меч за Македонија на Мундијалот донесе втор пораз во низа, овојпат од европскиот првак Шпанија 21-32, полувреме 12-13.

Овој неуспех значи дека утрешната средба против Исланд ќе решава за нашиот конечен пласман на светскиот собир.

Жарко Пешевски со 6 погодоци беше најефикасен во нашата селекција, додека капитенот Кире Лазаров за едно полувреме имаше 5 погодоци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2019 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега