Македонија окована во студ: Измерени -10 степени, Скопје меѓу најстудените градови

Температури под нулата изутринава има во цела Македонија.

Најниските се измерени во Берово -10 степени и во Скопје минус осум.

Времето денеска, според УХМР, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе се движи од 6 до 12 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 07:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега