Македонија окована во лед - Временска до крај на неделата

Во следните денови ќе се задржи стабилно и претежно тивко време, по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност, особено во претпладневните и вечерните часови.

До петок на планинините и на повисоките места ќе провладува сончево и релативно топло време.

Слаб до умерен северен ветер ќе има во четврток, а поветровито се очекува да биде од недела

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2020 - 07:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега