Македонија ја покажа хуманоста: Собрани пари за малиот Кристијан, мајката со емотивна порака

Парите за лекување на малиот Кристијан Андреев се собрани. Поради хуманоста на нашиот народ, ова детенце ќе замине на лекување.

Мајката на Кристијан ја контактираше редакцијата на КУРИР со порака за благодарност до сите кои донирале.

Весна, мајката на детенцето објави емотивна порака:

 

Објави и емотивна фотографија:

 

За потсетување, малиот Кристијан боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 09:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега